Wizyta w gabinecie

Dobre praktyki dla skóry zmęczonej zimą

Pod koniec zimy chyba większość kobiet nie jest zadowolona ze stanu swojej cery. Czasami nie pomaga nawet bardzo droga pielęgnacja, bo bardzo negatywny wpływ na stan skóry ma na przykład suche powietrze z kaloryferów i smog. Ten ostatni to po prostu masa zanieczyszczeń fruwających w powietrzu, które osiadają na naszej skórze i wnikają w pory. Poza tym swoje trzy grosze do złego stanu skóry dokłada  też mróz oraz zimny wiatr.

Peeling kawitacyjny i inne dobre praktyki dla skóry zmęczonej zimą

Szara i przesuszona skóra po zimie potrzebuje konkretnych zabiegów i pielęgnacji domowej, aby w ciągu kilku tygodni wrócić do lepszego stanu. Z pewnością małymi krokami uda się odzyskać blask cery, wyrównać jej koloryt, zadbać o lepszy stopień nawilżenia. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość i działać na kilku frontach. Warto zatem umówić się do kosmetyczki do dużego miasta i sprawdzonego gabinetu i tam zrobić sobie na przykład peeling kawitacyjny Wrocław albo mezoterapię bezigłowa. Poza tym jeszcze w lutym i marcu można korzystać z dobroczynnego działania kwasów. To właśnie one przyspieszają złuszczanie się brzydkiego martwego naskórka, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje i jest rozjaśniona i lepiej nawilżona. Poza tym potrzebne będą również dobre kosmetyki nawilżające.

Nawilżająca pielęgnacja w domu

U kosmetyczki zwykle poddajemy się zabiegom przeciwzmarszczkowym i oczyszczający. Często też są to zabiegi poprawiające koloryt skóry. W domu warto natomiast skupić się na dobrym nawilżeniu cery. Dobrze jest kupić kompletny zestaw kosmetyków nawilżających, w takich jak krem na noc i na dzień, nawilżająca i dotleniająca maska oraz tonik.

urządzenie do peelingu kawitacyjnego

Leave a comment