Akcesoria kosmetyczne i kosmetyki

Naturalne kosmetyki do włosów – czy to działa?

włosy

Naturalne kosmetyki do włosów – czy to działa?

Medialne kampanie reklamowe próbują nas przekonać, że wszelkie związki chemiczne, zawarte w kosmetykach do włosów, są wszystkim, czego potrzebujemy. Tymczasem eksperci pozostają zgodni – najlepsze rezultaty można uzyskać wyłącznie dzięki produktom na bazie składników naturalnych. Szampony do włosów z ekstraktem roślinnym potrafią zdziałać cuda, a przy tym kosztują nieporównywalnie mniej, niż lansowane w mediach produkty.

Wystarczy przyjrzeć się półce z kosmetykami przeciętnej Polki – szampon przeciwłupieżowy, na łamiące się i wypadające włosy, do włosów przetłuszczających się… można tak wymieniać niemal w nieskończoność. Cóż, marketerzy wiedzą co robić, żeby promowany produkt dobrze się sprzedawał. W praktyce okazuje się jednak, że skuteczność działania pozostawia tu wiele do życzenia.

Naturalne szampony do włosów wykazują najlepszą skuteczność

Dobroczynna moc natury jest znana od tysięcy lat i nie ma w tym ani krzty przesady. Rośliny od zawsze stanowiły najlepsze leki, a zawarte w nich substancje bez problemu mogą zastąpić niemal każdy syntetyczny odpowiednik, w aptece. Podobnie wygląda kwestia właściwości kosmetycznych ziół i innych roślin. Naturalne szampony działają nie tylko na strukturę włosów, ale także na skórę głowy, dzięki czemu pielęgnacja jest kompleksowa. Kobiety, które zaczęły stosować tego typu kosmetyki, pierwsze wyraźne różnice zauważyły już po kilku tygodniach.

szam

Leave a comment