Akcesoria kosmetyczne i kosmetyki

Uniwersalne pudry mineralne

Uniwersalne pudry mineralne

Mimo że ten rodzaj kosmetyku został wymyślony dosyć niedawno, już teraz ma on już grono zagorzałych zwolenniczek. Niesamowita łatwość jego życia, a także fenomenalne, naturalne wykończenie, jakie można uzyskać zaledwie po kilku ruchach pędzla sprawia, ze wiele miłośniczek fluidów w płynie odchodzi od tradycyjnych kosmetyków na rzecz tych w 100 % ekologicznych.

Pudry

Pudry

Puder mineralny to bardzo uniwersalny kosmetyk: można go wykorzystać zarówno jako puder, podkład, jak i w postaci miejscowego korektora na niedoskonałości skóry. Występuje on w konsystencji proszku, którego bardzo niewielką ilość należy nałożyć na miękki pędzel, a następnie bardzo delikatnie pokryć nim powierzchnię skóry twarzy. Można także, dla pewności, najpierw wsypać odpowiednią ilość pudru do wieczka, a dopiero potem nabrać ją na pędzel: w ten sposób możemy się upewnić, że nasze krycie będzie równomierne.

Ze względu na to, że kosmetyki mineralne nie posiadają żadnych sztucznych substancji w składzie, dużo łatwiej jest je usunąć. Co więcej, efekt, jaki możemy osiągnąć poprzez nałożenie pudru mineralnego jest niezwykle naturalny, o ile nałożymy tylko małą jego ilość. Nie oznacza to jednak zerowego krycia, wręcz przeciwnie: w zależności od naszych potrzeb możemy wybrać kosmetyk, który pokryje dużą ilość naszych niedoskonałości. W tym przypadku warto jednak wykorzystać cienki pędzelek, który pomoże przykryć nawet cienie pod oczami.

Leave a comment